Tradicionalno hodočašće na Mariju Bistricu

Tradicionalno hodočašće na Mariju Bistricu – dan ispunjen molitvom i druženjem s prijateljima iz Udruge Mali princ iz Đurđevca, Udruge Latice iz Koprivnice i Korak dalje iz Daruvara.

U utorak, 8. listopada, zaputili smo se na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Krenuli smo ujutro, a izlazeće sunce obećavalo je savršen jesenski dan, kao stvoren za hodočašće. Po dolasku, naše prvo odredište bila je crkva, gdje smo sudjelovali na Svetoj misi i pomolili se Majci Božjoj Bistričkoj za sreću, zdravlje, za naše obitelji i prijatelje te za sve one drage ljude koji više nisu s nama. Bili smo i na Kalvariji, a poslije procesije križnog puta, kupili smo suvenire za uspomenu na ovaj dan i ovo lijepo mjesto. Nakon hodočašća, okrijepili smo se ukusnim ručkom u restoranu, gdje smo zapjevali i zaplesali uz živu glazbu. Prije polaska, stali smo još u slastičarni na sladoled pa smo se ispunjeni radošću vratili kućama, zahvalni Majci Božjoj Bistričkoj na zaštiti i blagoslovu koji nas prati na svakom koraku.