Posjet OPG-u Mikec

U okviru projekta “Zajedno za bolje sutra” kojeg financira Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih, Zaklada “Hrvatska za djecu” i Koprivničko-križevačka županija organiziran je posjet obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu. U petak, 23. kolovoza 2024. članovi Udruge su posjetili OPG Mikec u Bogačevu nedaleko Križevaca gdje ih je dočekala ljubazna gospođa Ljubica, gazdarica na ovom gospodarstvu. Maslačke je povela u obilazak svojih štala u kojima se nalaze telići, bikovi i svinje te je prepričala kako i čime se životinje hrane i koje su sve obaveze oko uzgoja tijekom dana. Također je pokazala radne strojeve, silose i velike vreće za odlaganje. Na gospodarstvu je bilo i peradi. Nakon razgledavanja, gospođa Ljubica je Maslačke počastila sokom i kolačima, a oni su joj zahvalili na gostoprimstvu poklonivši joj unikatnu torbu za uspomenu.